آموزش وردپرس
خانه / کتابخانه ژوان بتن زاگرس / عمران / راه و ترابری / سنگ فرش کردن خیابان های فرانسه با تکنولوژی سولار

سنگ فرش کردن خیابان های فرانسه با تکنولوژی سولار

سنگ فرش کردن خیابان های فرانسه با تکنولوژی سولار

سنگفرش,سنگفرش های جدید,سنگفرش سولار,سولار,سنگفرش جدید

سگولن رویال، وزیر محیط زیست و انرژی فرانسه اعلام کرد: “دولت قصد دارد طی ۵ سال آینده، هزار کیلومتر راه را با
صفحات سولار سنگفرش نماید تا تامین کننده انرژی برای میلیون ها نفر باشد.”حداکثر تاثیر این برنامه، در صورت موفقیت میتواند تامین انرژی الکتریکی برای ۵ میلیون نفر یعنی معادل حدود ۸ % ازجمعیت فرانسه باشد.
خانم وزیر اضافه نموده است که: “هفته گذشته در کنفرانس مقامات حمل ونقل بمنظور مناقصه “طرح انرژی مثبت” مقررگردید تا آزمایش نصب این صفحات از بهار آینده آغاز شود.
طبق نظر آژانس محیط زیست و انرژی فرانسه، ۴ متر جاده سنگفرش شده با صفحات سولار برای تامین انرژی الکتریکیمورد نیاز یک خانواده )به جز سیستم حرارتی( و یک کیلومتر آن برای تامین روشنایی یک بخش با جمعیت ۵۰۰۰ نفر کافیاست. بنابراین حداکثر تاثیر این برنامه، در صورت موفقیت، میتواند تامین انرژی الکتریکی برای ۵ میلیون نفر یعنی معادلحدود ۸ % از جمعیت فرانسه باشد.
سولاریزه کردن جاده های فرانسه مستلزم چسبانیدن نوارهایی به ضخامت ۷ میلیمتر به سطح تراش جاده است. فن آوری
بنیادی برای چنین منظوری توسط شرکت بویگس از شرکت های تابعه کولاز توسعه یافته است. شرکت ” وات وی” تولیدکننده صفحات مذکور )تصویر بالا( که ۵ سال زمان برده است در اکتبر همین سال از آنها پرده برداری کرد.
صفحات وات وی که انرژی خورشیدی را جذب میکنند از فیلم نازکی از جنس “پلی کریستالین سیلیکون” می باشند، اما دربرابر عبور وسایل نقلیه سنگین مقاوم بوده و به منظور جلوگیری از سرخوردن کشش و انقباض کافی را دارا هستند.
خانم رویال بمنظور بهبود ساختار زیربنایی حمل ونقل فرانسه افزایش مالیات بنزین را پیشنهاد کرده اند که گفته بودند با توجهبه افت بهای نفت ، طبیعی است. وی تخمین میزند که این امر میتواند رقمی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو ) ۲۲۰ تا ۴۴۰میلیون دلار( به هزینه های توسعه و بهبود ، نظیر سولاریزه کردن جاده ها کمک کند.
تعدادی از کشورها انرژی زا کردن جاده ها را دنبال میکنند. سال گذشته یک کنسرسیوم آلمانی یک خط ممتد ۱۰۰ متری”جاده ی مولد نیرو ” در شهرک آلمانی کرومنی ساخت و در آمریکا نیز یک زوج پس از ایجاد یک کمپین موفق به تهیهمنابع مالی از انبوه مردم ، برای دنبال کردین چنین ایده ای شده اند.

 

 

این کتاب در ۱ صفحه برای شما بزرگواران آماده دانلود شده است.

برای دانلود فایل PDF سنگ فرش کردن خیابان های فرانسه با تکنولوژی سولار به صورت مستقیم ازسایت ژوانگه روی لینک زیر کلیک فرمائید.

نظرات شما باعث دلگرمی ما خواهد بود

درباره ی مهندس اسرا صفیاری

سایت ژوانگه در راستای اهدف خود در نظر دارد بهترین و کاربردی ترین مقالات، نشریات و هر آنچه که شما کاربران گرامی در زمینه نرم افزار و آموزش آن و ... نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار دهد . در سربرگ سایت تمامی بخش ها دسته بندی شده است که کار شما را راحت تر کند . کافیست مطلب خود را بیابید و کلیک کنید به صورت آنلاین و در کوتاه ترین زمان به صورت مستقیم از سایت ژوانگه می توانید آن را در اختیار داشته باشد. به امید موفقیت و ترقی پله های پیشرفت شما. ژوانگه منتظر ارائه خدمات و بازدید های بعدشماست. have a good time. http://book.zhowan.com/ http://zhowan.com/

همچنین ببینید

دانلود بیش از ۳۰۰ نوع نمونه قرارداد پیمانکاری با فرمت word و قابل ویرایش

دانلود بیش از ۳۰۰ نوع نمونه قرارداد پیمانکاری با فرمت word و قابل ویرایش این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زاگرس
Histats.com © 2005-2014 Privacy Policy - Terms Of Use - Check/do opt-out - Powered By Histats